V souvislosti s velkým zájmem o zkoušku z češtiny pro trvalý pobyt byla vytvořena nová online registrace, která byla spuštěna 2. 1. 2024. Další informace najdete zde.

Test if you know Czech at the level A2. The result of the Sample Test will show you if you can pass the examination. The test has four parts: Reading, Listening, Writing, and Speaking. Reading and Listening function like a real test, after the test you will see the correct and incorrect answers. Writing and Speaking do not show the results. You can check the answers according to the model tests (Writing) and video recordings (Speaking) at the end of the tasks. You will need two hours for the whole test. When you have less than 80% in the parts Reading and Listening, we recommend repeating these parts.

Osnova testu:

Psaní

Test Psaní ukazuje, jak vypadá zkouška, ale neříká, co je dobře a co je špatně. Musíte pracovat podle instrukcí. Zkuste doplnit formulář (Úloha 1) a napsat krátký e-mail (Úloha 2). Na konci úlohy najdete správnou odpověď.
Úlohy Psaní:
Teď bude úloha číslo dvě. Vaše dcera nemůže jít do školy. Napište omluvu její učitelce. Napište minimálně 35 slov. Musíte napsat minimálně 1 větu ke každému obrázku. Musíte využít všechny obrázky (1–5) a reagovat na text u každého obrázku (1–5).
1. JAK DLOUHO NEBUDE VE ŠKOLE
2. PROČ TAM NEBUDE
3. JAKÝ MÁ PROBLÉM
4. JAK SE TO STALO
5. KDY SE TO STALO
E-mail
Komu:
info@ucitelka.zs.cz
Předmět:
Omluva
Počet slov: 6

Zkontrolujte si text s námi. Odpověděl jste na všechno?

1. Jak jste napsal/a omluvu?

2. Jak dlouho nebude dcera ve škole?

3. Proč nebude dcera ve škole?

4. Jaký má problém?

5. Jak se to stalo?

6. Kdy se to stalo?

Ukázka vzorového textu.

E-mail
Komu:
info@ucitelka.zs.cz
Předmět:
Omluva
Vážená paní učitelko,

chtěla bych omluvit naši dceru Veroniku, protože teď nebude dva týdny ve škole. Je nemocná a zůstane doma v posteli. Má zlomenou nohu. Spadla z kola. Stalo se to v neděli 30. dubna.

Děkuji.
S pozdravem
Nováková
Počet slov: 40

Ukázka vzorového textu s vysvětlením.

E-mail
Komu:
info@ucitelka.zs.cz
Předmět:
Omluva
Vážená paní učitelko (začátek e-mailu),

chtěla bych omluvit naši dceru Veroniku (omluva), protože teď nebude dva týdny ve škole (jak dlouho nebude). Je nemocná a zůstane doma v posteli (proč nebude ve škole). Má zlomenou nohu (jaký má problém). Spadla z kola. (jak se to stalo). Stalo se to v neděli 30. dubna (kdy se to stalo).

Děkuji.
S pozdravem (konec e-mailu)
Nováková (podpis)
Počet slov: 40